Technika jazdy motocyklem. To hasło, które z rosnącą intensywnością pojawia się w środowisku motocyklowym.

Coraz częściej można usłyszeć lub przeczytać wymianę poglądów dotyczącą tego czym jest technika jazdy motocyklem. Motocykliści zaczynają szukać szkoleń, na których będą poruszane problemy i zagadnienia z tej właśnie dziedziny. Co za tym idzie, rynek nasyca się szkoleniami, literaturą, trenerami techniki jazdy.Technika jazdy

Czym właściwie jest technika jazdy motocyklem?

Jest to, bardzo rozległa i wciąż nieodkryta w stu procentach „dziedzina naukowa”.
Sposób prowadzenia motocykla stał się obiektem wielu badań, testów, publikacji. Wielu ludzi poświęciło całe życie na analizowanie zagadnień i problemów związanych z jazdą motocyklem.

Bez badań nad techniką jazdy, sport motocyklowy przestałby się rozwijać, a co za tym idzie postęp technologiczny i jego rozwój również zatrzymałby się w miejscu. Ale do brzegu…Chciałbym tą krótką wypowiedzią uzmysłowić Wam, jak złożonym i jak niezwykle istotnym zagadnieniem jest technika jazdy motocyklem. Czy wiecie, że na to w jaki sposób prowadzi się wasza maszyna wpływa nawet sposób ułożenia stóp na podnóżkach?

W czasie zajęć z techniki jazdy często spotykałem się z sytuacją, w której „starzy wyjadacze” właśnie dowiedzieli się, że ich maszyna skręca dzięki zjawisku zwanemu „przeciwskrętem”.

Dlatego w dziale technika jazdy postaram się poruszyć wszystkie istotne zagadnienia związane z tajemnicami techniki jazdy motocyklem.

Dla niektórych z Was będzie to tylko przypomnienie pewnych zagadnień. Niektórym na pewno zburzę dotychczasowe wyobrażenie na temat prowadzenia motocykla. Zapewne znajda się też chętni do polemiki. Liczę na to, że ten dział będzie obfity w dyskusje, ze względu na wagę jaką przykładam do techniki jazdy i wszystkiego co się z tym wiąże.
Stay tuned!